Mobilbahis Giris

Dünya Kupası Turnuva Takımı

Dünya Kupası Turnuva Takımı, Dünya Kupası ödülleri içinde yer alan bir kategori olarak bulunmaktadır. “Dünya Kupası Turnuva takımı nedir?” “Dünya Kupası Turnuva Takımı kimlerden oluşur?” “Dünya Kupası Turnuva takımı ödülünü almaya hak kazanan takımlar hangileridir?” gibi soruların cevabını yazımızın içinde vermeye çalıştık. O zaman ilk önce “Dünya Kupası Turnuva Takımı nedir?” sorusunun cevabını verelim. Sonrasında diğer ayrıntılara da değinelim:

Dünya Kupası Turnuva Takımı Nedir?

Dünya Kupası Turnuva Takımı, Fifa Dünya Kupası Şampiyonası içinde yer alan en iyi 11 oyuncu seçilerek oluşturulan takıma verilen isimdir. Bu seçim Fifa Teknik Çalışma Grubu yapmaktadır. Ancak 1998 yılı öncesinde seçim yapan kişiler gazeteciler ve uzmanlar olarak belirtilmektedir.

Dünya Kupası Turnuva Takımı Ödülü Ne Zamandan Beri Verilmektedir?

İnternette yaptığımız küçük bir gezinti Dünya Kupası Turnuva Takımı hakkında pek çok ayrıntı bulmamızı sağlamıştır. Bunlardan bir tanesi ise “Dünya Kupası Turnuva Takımı Ödülü Ne Zamandan Beri Verilmektedir?” olmuştur. Öğrendiğimize Dünya Kupası Turnuva Takımı 1990 yılından beri seçilmektedir.

Dünya Kupası Turnuva Takımı Kimlerden Oluşur?

1990 yılından bu yana seçilen Dünya Kupası Turnuva Takımı Kimlerden Oluşur? Bu sorunun yanıtını yıllara göre her turnuva içinde en iyiler arasına alınan futbolcuları vererek yapacağız. 1990 yılından beri Dünya Kupası Turnuva Takımı olarak seçilen isimler şu şekilde belirtilmektedir:

1990 Turnuva Takımı: Kaleciler: Sergio Coycochea, Louis Gabelo Conejo Oyuncular: Andreas Brehme, Paolo Maldini, Franko Baresi, Diago Maradona, Lothar Matthaus, Dragan Stojkovic, Paul Gascoigne, Salvatore Schillaci, Roger Milla, Jürgen Klinsman

1994 Turnuva Takımı: Kaleci: Michel Preud’homme, Oyuncular: Jorginho, Marcio Santos, Paolo Maldini, Dunga, Krasimir Balakov, George Hagi, Thomas Brolin, Romario, Hristo Stoiçkov, Roberto Baggio

1998 Turnuva Takımı: Kaleciler: Fabien Barthez, Jose Louis Chilavert Oyuncular: Roberto Carlos, Marcel Desailly, Lilian Thuram, Frank de Boer, Carlos Gamarra, Dunga, Rivaldo, Michael Laudrup, Zinadine Zidane, Edgar Davids, Ronaldo, Dravor Suker, Brian Laudrup, Dennis Bergkamp

2002 Turnuva Takımı: Kaleciler: Oliver Kahn, Rüştü Reçber; Oyuncular: Roberto Carlos, Sol Champbell, Fernando Hierro, Hong Muyang-Bo Alpay Özalan, Rivaldo, Ronaldinho, Michael Ballack, Claudio Reyna, Yoo Sang-Chul, Ronaldo, Miroslav Klose, El-Hadji Diouf, Hasan Şaş.

Her 4 yılda bir bu şekilde seçilen turnuva takımı içinde birden fazla yer alan oyuncular da bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Franz Beckenbauer olarak bilinmektedir. 3 kez en iyilerin yer aldığı turnuva takımına seçilmiştir. Louis Monti, Garrincha, Pele, Ronaldo, Miroslav Klose gibi isimler de birden çok kez Turnuva takımı içinde yer alan oyuncular arasındadır.